Карпати кличуть, Карпати ждуть...

 • 21 Ответов
 • 13473 Просмотров
Описание:
*

Оффлайн eluniplytАвтор темы

 • Прохожий
 • *
 • 14
 • Понравилось 5 раз
  • Спутники которые я принимаю 4, 4, 9, 1.3
   Мой тюнер VU- Solo
   Расположение Україна
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Сообщение: Вторник 22 Января 2019, 04:24:43 »             
               
Спойлер
Карпати кличуть, Карпати ждуть!

    Життя – як життя… Та чогось таки треба!.. Шаленства? Неспокою? Тиші?
І все ж – птахам вистачає блакитного неба, людині замало земних узбереж.
Можливо, тому із життевого виру, з дощів і завії, з негоди й пітьми
Так хочеться серцю у небо, у вирій, щоб сонця торкнутись своїми крильми.
І той лиш щасливий, хто прагне і вірить в співучі джерела земної краси,
Де грають дерева на сонячних лірах і світ умістився в краплині роси.


   Шановні форумчани! Думаю, що всі люблять гори. І немає людей, які б не мріяли хоч раз побувати в горах! А побувавши- залишаться враження на все життя. Вони будуть марити горами, закохано мріючи побувати ще й ще, щоб натішитися Карпатськими краєвидами.
   Гори Карпати – справжня перлина, створена природою на полотні ландшафтного різноманіття південного заходу України. Це край казкової краси гірських пейзажів, щедро вмитий кришталевою водою цілющих джерел. Це різнобарвні відблиски стрімкого Черемошу й бурхливого Прута, не раз оспівані в легендах. Це сивочолий батько Дністер, глибокі води якого доносять до нас відгомін давнини. Цей край, описаний в легендах та оспіваний в поезії, зігрітий любов’ю його жителів, завжди відкритий для всіх охочих долучитися до дива…
   Назва «Карпати» однокорінна з вірменським karpë (камінь), pat(стіна). Давнє польське слово «karpa» означає значні нерівності, підводні каміння, значні стовбури, або коріння. Від можливого дакійського значення — «гори», може походити назва народу — «карпи» — «ті хто живуть в горах», які населяли Карпати за часів Римської імперії. Кельтсько-іллірійське слово «Karn» — означало «камінь» або «купу каміння». Вражаюча схожість назви гір простежується з назвою острова Карпатос між Кіпром і Родосом.
   Карпати красиві любої пори року: чи то в нарядному сніжному покрові, чи то в зеленому ромаїтті літа, чи то вкриті осіннім багрянцем...  А найбільш незабутні враження від літньої пори, коли можна поєднати приємне з корисним, коли розпочинається сезон грибів і ягід!!!
Дивовижна карпатська осінь подарувала нам неймовірну кількість позитиву і незабутніх вражень.
   Не дивлячись на доволі суворі умови у верхівях Вододільно-Верховинських Карпат, “білий жовтень” вражав фарбами і формами, а також приємно дивував погодними примхами. Гарячі відтінки золотої осені контрастно перепліталися з крихким мереживом білосніжного інію, надлишок якого створював особливу, святкову атмосферу.
   Осінь в Карпатах – це особливе свято душі, коли ти потрапляєш в полон гарячих кольорів і розмаїття фарб. Це дивовижна пора, коли можна на повні груди вдихнути запах сухих трав та опалого листя. Щоб зрозуміти, що таке осінь в горах, потрібно пережити і відчути цілий ряд емоцій, пропустивши їх крізь себе. Власними очима побачити кольори і їх відтінки, особисто почути невловимі звуки. На власній шкірі відчути дотик середовища, в якому, здається, зупинився час…
   Осінь – найтаємничіша пора, яка пробуджує у людях змішані відчуття, спонукає на звершення несподіваних вчинків, змушує багато про що задуматись… А ще осінь – це ті зворушливі дні, на яких тримається Світ, ніколи не повторюючись двічі поспіль. В такі моменти для людини заново відкривається новий простір, сповнений вражень і дивовижних надій. Ходімо разом в осінь!
   Тільки восени годинами не можеш відвести очей від зоряного неба. Бо саме в цю пору року небосхил найзагадковіший і найяскравіший. Мабуть, тільки восени буває так, що проводжаючи поглядом зграї птахів у небі, хочеться їм подякувати за те, що так гарно співали усе літо для тебе і навіть починаєш шкодувати, що не завжди уважно вслухався у їхнє радісне щебетання. Лише восени сумуєш, що проспав так багато неповторних сходів сонця влітку.
   Осінь… Час на роздуми. І в певні миті розумієш, що інколи необхідно просто зупинитись, зробити паузу і озирнутися довкола, щоб помилуватися дивовижним Світом, який тебе оточує. В такі моменти для людини заново відкривається новий простір, сповнений вражень і дивовижних надій. Осінь – найтаємничіша пора, яка викликає у людей різні відчуття, спонукає на звершення несподіваних вчинків та змушує багато про що задуматись… Найбільш суперечлива пора року, в якій сплутуються в клубок людські долі, душі і почуття…

В кишенях руки, а душа – у хмарах,
Сягає погляд ген за небокрай.
Вже хазяйнує осені примара,
Фарбує в жовте за́тишний мій рай.

Шиплять вужами довгі автотраси,
А в лісі – тиша. Марево густе
Чудні зефірні скорчило гримаси,
Густій ліщині віхолу пряде.

Пора глінтвейну, пледів і туманів,
Із давнім другом щирих балачок,
Щоб каганцями яблука рум’яні
Пашіли в дим полинних цигарок…

Щоб ностальгія блюзових мелодій
Гойдала струн тягучу карамель…
Ця невмируща класика ще в моді,
Як і парфум під маркою Chanel.

Як фотозвіт чуттєвих меланхолій,
Сирого моху пахощі терпкі…
Ховаю руки, трішки захололі,
У рукавички замшеві тонкі.

   Осіння мандрівка горами залишає в душі яскравий слід особливих відчуттів, отримавши від них цілющу порцію миттєвостей абсолютного щастя. Звичайно, інколи доводиться докладати немалих зусиль щоб ради коротких, але таких жаданих миттєвостей відчути магію гір.
Однак гори – це своєрідна філософія, яка змушує замислюватись і розмірковувати, ставити собі запитання і шукати на них відповіді.
Зазвичай в горах час минає непомітно! Адже тільки тут, високо в горах, можна навчитися жити моментом «тепер», «зараз». Де хмари, тумани та й самі височини показують природній ритм, а сонце диктує свої закони часу. Коли озираєшся і бачиш позаду ту саму височенну гору, на яку ще вчора вела стежка і… не ймеш віри, на що ти здатна, людино!
   -Я хочу тут  жити! Це були слова-емоції які перповнювали мою душу і виливались через її край. Адже саме тут, під самим небом, торкаючись руками хмар, ти відчуваєш неосяжну свободу, якусь особливу атмосферу щирості і простоти, якої нам „земним” часом так не вистачає. Віднині це – мій дім, моя оселя! Мої Карпати!

 


Подумал(a) и добавил(a): Вторник  22 Января 2019, 04:26:14
В новоствореній темі пропоную викладати фотозвіт Ваших мандрів гірськими стежками, плаями та полонинами, а інколи й бездоріжжям та буреломами. Ось невеличкий фотовступ в дану тему.

 [свернуть] 
« Последнее редактирование: Вторник 22 Января 2019, 06:34:19 от QWEST »*

Оффлайн eluniplytАвтор темы

 • Прохожий
 • *
 • 14
 • Понравилось 5 раз
  • Спутники которые я принимаю 4, 4, 9, 1.3
   Мой тюнер VU- Solo
   Расположение Україна
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #1: Четверг 24 Января 2019, 01:21:01 »
    Синевирське озеро

Спойлер
Синевирське озеро ( Морське Око)  є найбільшим озером в Україні та родзинкою Українських Карпат. Це найбільша водойма Українських Карпат, розташована у верхів'ях річки Тереблі, в наймальовничішому регіоні Закарпаття - Міжгір'ї, в гірському масиві Внутрішні Ґорґани. Входить до складу Національного природного парку «Синевир», створений у 1989 році.
Площа озера становить близько 5 гектарів, живлять його струмки. Відтік води перегороджує гірський обвал, а з самого озера вода просочується через підземні ходи, утворює потік і впадає в Тереблю. Завдяки цій особливості Синевир ніколи не розливається, навіть в найсильніші паводки.

Озеро знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря Воно утворилося внаслідок перекриття гірського потоку кам'янистими породами після землетрусу 10-11 тисяч років тому. Площа водного плеса становить 4-5 га, його глибина — 8-10 м (найбільша глибина сягає 22 м. Озеро поповнюється поверхневими та атмосферними водами, з нього витікає невеликий струмок (басейн р. Тереблі). Вода в озері — слабомінералізована, чиста, прозора. Тут водиться три види форелі — озерна, райдужна та струмкова- риба, яка може жити лише у кришталево чистій воді,  а також мересниця та рак річковий.
Форель озерна


форель райдужна


форель струмкова


Мересниця річкова


Рак річковий

Однак купатися у Синевирі заборонено, зокрема не дозволить поплавати ще й температура води, поверхня якої максимально нагрівається лише до 11-13°С.
 
Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140—160 років, спадають прямо до водної поверхні. Здається,  ростуть прямо з водної гладі. Посередині озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва озера — Морське Око.
Рослинність і живність парку дуже різноманітна і багата. Тут водяться гірська козуля, європейський олень, ведмідь, рись, вовк, лисиця, борсук, горностай. А також близько 90 видів рослин, занесених до Червоної книги України.

Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові майданчики в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вир» (скульптори Іван Бровді і Михайло Санич), яка знизу опирається на металеву основу. Висота монумента становить 13 метрів.

Існує легенда про походження озера і його назви.
В далекі часи гори належали багатому графові, і люди працювали на нього: пасли овець і корів, рубали ліс. У графа була красуня дочка Синь.
Дівчину звали так тому, що очі її були синішими за саме небо. Одного разу граф узяв дочку з собою в гори. Поки граф перевіряв роботу лісорубів, дочка збирала на поляні квіти. Раптом вона почула звуки сопілки і побачила, що на лузі сидить хлопець і грає. Це був Вир - пастух. Помітивши дівчину, він перестав грати. Так вони познайомилися.
Після цього дівчина стала часто приходити в гори до пастуха. Вони стали часто зустрічатися і покохали один одного. Але батько дізнався про це і заборонив їм зустрічатися. Але не могли вони більше жити один без одного. І тоді граф наказав убити Вира. Люди графа виждали момент і скинули на нього камінь зі скелі.
Дізнавшись про це, Синь побігла до того місця, обняла камінь і заплакала. Довго вона плакала, поки на тому місці не утворилося озеро. Вода в озері синя та чиста, як очі Синь, а посередині видно верхівку того каменя.
Відтоді озеро називається Синевир.
[свернуть] 


*

Оффлайн admin

 • Администратор
 • *
 • 14.888
 • Понравилось 23.639 раза
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю 30W° - 95Е°
   Мой тюнер Amiko SHD-8900 Alien и X96 Max Plus2 с IPTV
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #2: Четверг 24 Января 2019, 09:34:25 »
Мда,слов нет. Красота то какая :i_am_so_happy: 


*

Оффлайн kress

Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #3: Четверг 24 Января 2019, 10:28:32 »
Цитата(admin от Четверг  24 Января 2019, 09:34:25)  Цитата
Мда,слов нет. Красота то какая
согласен,красиво на фото,в натуре похуже 


*

Оффлайн scorpion

 • Даже y плохого модератора есть свои плюсы...
 • Глобальный модератор
 • *
 • 64.279
 • Понравилось 449.485 раз
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю а нахрена они нужны
   Мой тюнер IPTV
   Расположение СССР (бывший)
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #4: Четверг 24 Января 2019, 10:34:59 »
Цитата(admin от Четверг  24 Января 2019, 09:34:25)  Цитата
Мда,слов нет. Красота то какая :i_am_so_happy:
Эта красота непонятно какого года потому как там все лысое практически все повырубали порезали и тому подобное 
Сказали Спасибо: Vladimir48


*

Оффлайн admin

 • Администратор
 • *
 • 14.888
 • Понравилось 23.639 раза
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю 30W° - 95Е°
   Мой тюнер Amiko SHD-8900 Alien и X96 Max Plus2 с IPTV
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #5: Четверг 24 Января 2019, 10:44:26 »
Цитата(kress от Четверг  24 Января 2019, 10:28:32)  Цитата
согласен,красиво на фото,в натуре похуже
Деревья порезали? 


*

Оффлайн scorpion

 • Даже y плохого модератора есть свои плюсы...
 • Глобальный модератор
 • *
 • 64.279
 • Понравилось 449.485 раз
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю а нахрена они нужны
   Мой тюнер IPTV
   Расположение СССР (бывший)
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #6: Четверг 24 Января 2019, 10:49:53 »
Цитата(admin от Четверг  24 Января 2019, 10:44:26)  Цитата
Деревья порезали?
Конечно кругляк идет на ура уже сколько лет кроме этого там идет активная добыча бурштына после чего там  страдает фактически вся экосистема и деревья погибают после чего это все превращается в марсианскую поверхность 


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 518 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #7: Четверг 24 Января 2019, 11:04:56 »
Карпатський регіон- це РІДНИЙ край Василя 


*

Оффлайн admin

 • Администратор
 • *
 • 14.888
 • Понравилось 23.639 раза
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю 30W° - 95Е°
   Мой тюнер Amiko SHD-8900 Alien и X96 Max Plus2 с IPTV
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #8: Четверг 24 Января 2019, 11:16:37 »
Цитата(SCORPION от Четверг  24 Января 2019, 10:49:53)  Цитата
 Конечно кругляк идет на ура уже сколько лет кроме этого там идет активная добыча бурштына после чего там  страдает фактически вся экосистема и деревья погибают после чего это все превращается в марсианскую поверхность
 :facepalm: это же фактически заповедник 


*

Оффлайн scorpion

 • Даже y плохого модератора есть свои плюсы...
 • Глобальный модератор
 • *
 • 64.279
 • Понравилось 449.485 раз
 • Пол: Мужской
  • Спутники которые я принимаю а нахрена они нужны
   Мой тюнер IPTV
   Расположение СССР (бывший)
Карпати кличуть, Карпати ждуть...
« Ответ #9: Четверг 24 Января 2019, 11:27:29 »
Цитата(admin от Четверг  24 Января 2019, 11:16:37)  Цитата
 :facepalm: это же фактически заповедник
был когда-то 
Сказали Спасибо: Vladimir48


Нельзя оставлять сообщения, пожадуйста Войдите или Зарегистрируйтесь.
 

Кто онлайн

Просматривают тему:
0 Пользователей и 1 Гость