Україна incognito

 • 6 Ответов
 • 17249 Просмотров
Описание:
*

Оффлайн eluniplytАвтор темы

 • Премодерация сообщений
 • Прохожий
 • *
 • 14
 • Понравилось 5 раз
  • Спутники которые я принимаю 4, 4, 9, 1.3
   Мой тюнер VU- Solo
   Расположение Україна
Україна incognito
« Сообщение: Пятница 25 Января 2019, 22:53:24 »
                           Україна incognito

Чи знали ви це про Україну? Неймовірно цікаві факти, про які майже ніхто не знає1. Найперша Конституція в світі була створена українцем Пилипом Орликом. 5 квітня 1710 його обрали гетьманом запорізького війська. У цей же день ним було оголошено «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі тільки в 1791 році.
   2. В 1934 році в Парижі на конкурсі краси мов українська мова зайняла третє місце після французької та перської за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія, структура речень. Мелодійність же української визнана другою найгарнішою серед мов світу, після італійської.
   3. Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі (фахівці розрізняють близько 7000 мов ) і за кількістю носіїв займає 26-те місце. Також вона є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження після російської. На території України більше 32 мільйонів осіб вільно спілкуються українською мовою.
   4. Найбільш вживаною літерою в українському алфавіті є літера “п”. Також на цю літеру починається найбільша кількість слів. Тоді ж як найрідше вживаною літерою українського алфавіту є “ф”. В українській мові слова, які починається з цієї літери, в більшості випадків запозичені з інших мов.
   5. З точки зору лексики найближчими до української мови є білоруська (84%) і польська (70%) мови.
Спойлер
6. Найчастіше серед іменників вживається слово «рука», серед дієслів — «бути», прикметників — «великий», займенників — «він». Останні місця в таблиці частотності займають слова «мутація», «баклажка», «радист», «білочка».
  7. Найдовший музичний інструмент у світі – це українська трембіта. Її довжина може досягати чотирьох метрів, а її звуки чутні більш ніж за десять кілометрів.
   8. На території України зосереджено 1/4 всіх запасів чорнозему на планеті. Чорноземні ґрунти при правильній обробці дають найбільшу кількість врожаю і дуже цінні. Під час Другої Світової війни німецькі солдати навіть вивозили чорнозем на поїздах.
   9. Перший друкований буквар, виданий українським автором, мав назву «Наука до читання й розуміння слов’янського письма». Він вийшов в світ у Вільні (суч. Вільнюс) в 1596 р. стараннями Лаврентія Зизанія. До книжки було додано словник, який містив 1061 слово.
   10. Першим букварем, виданим в Україні, був «Буквар» («Азбука»), надрукований у 1574 р. у Львові першодрукарем Іваном Федоровим. Книжка складалася з абетки, складів, зразків відмінювання і короткої читанки. До нас дійшов лише один примірник, який знайдено в Римі 1927 р. Зберігається в бібліотеці Гарвардського університету (США). Факсимільне видання було здійснено в Києві 1964 та 1974 рр.
   11. Найстарішим навчальним закладом Східної Європи вважається Києво-Могилянська академія (1615 р.).
  12. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень.
13. Найдавніша відома ученим мапа, а також найстародавніше поселення Homo Sapiens знайдені в Україні: у с. Межиріччя Рівненської області. Їм близько 14,5-15 тис. років. Мапу вибито на кістці мамонта.
   14. Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки» — система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською.
  15. З дванадцяти лавр світу 4 знаходяться в Україні. Три православні та одна греко-католицька. Це Києво-Печерська лавра, Київ (існує з 1051), Почаївська лавра, Почаїв, Тернопільська область (з 1833), Свято-Успенська Святогірська лавра, Святогірсь, Донецька область (має статус лаври з 2004) та Свято-Успенська Унівська лавра студійського уставу (греко-католицька), Унів (з 1898). Інші лаври: в Росії – 2, в Грузії – 1, в Польщі – 1, в Румунії – 1, в Палестині – 1, в Греції – 2.
   16. Українці, а саме конструкторське бюро Антонова, розробили літак із найбільшою у світі вантажопідйомністю — Ан-225 «Мрія». Спочатку він проектувався для транспортування космічних кораблів. Наразі «Мрія» виконує комерційні вантажні перевезення.
   17. Перший рамковий вулик винайдено в Україні у 1814 р. Петром Прокоповичем. Україна в останні роки впевнено зберігає місце в трійці світових лідерів з виробництва меду. Випереджаючи країни Європи за обсягами виробництва меду в кілька разів, Україна є одночасно першою в світі з виробництва меду на душу населення (1,5 кг).
   18. Перша гасова лампа винайдена у Львові працівниками аптеки «Під золотою зіркою» Ігнатієм Лукасевичем та Яном Зехом у 1853 р. Того ж року у львівському шпиталі була проведена перша хірургічна операція при освітленні гасовою лампою. Згодом гасова лампа була представлена на міжнародній виставці в Мюнхені, винахід був відзначений там спеціальною грамотою.
   19. Найглибша у світі Станція метро знаходиться у Києві – це «Арсенальна». Вона проходить під землею на глибині 105 м. Станцію біля будівлі парламенту побудували в 1960 р., однією з перших. За деякими даними, у тунелях біля «Арсенальної» є таємні схованки для політичної верхівки.
   20. Одна з найвідоміших у світі різдвяних пісень — це «Щедрик», народна пісня, записана українським композитором Миколою Леонтовичем. Світ знає її як Carol of the Bells або Ring Christmas Bells. Зазвичай на Youtube різні виконання «Щедрика» набирають мільйони переглядів.
   21. Одна з найбільших пустель Європи знаходиться саме в Україні – Олешківська. Олешківські піски складаються із безмежних барханів (тутешні мешканці називають їх «кучугурами») висотою близько 5 м з негустою рослинністю. Знаходяться ці піски у Цюрупінському районі (стара назва Цюрупінська – Олешки), за 30 км на схід від м. Херсон.
   22. Україна входить до сімки передових виробників рослинної олії, каптоплі, цукру та свинини.
23. Географічний центр Європи знаходиться в Україні, біля містечка Рахів, в оточенні мальовничих Карпат.
   24. Армії УПА поставили абсолютний рекорд, утримуючись на фактично окупованій території майже двадцять років. Технології та методи українських вояків вивчали навіть кубинські повстанці Фіделя Кастро.
   І ще трошки цікавого, чого ви могли не знати про Україну та українців:
   Під час англо-бурської війни (Південна Африка) в 1899-1902 рр. командир одного з загонів бурів, українець Юрій Будяк, врятував від розстрілу одного молодого англійського журналіста. Згодом останній допоміг Будяку вступити до Оксфордського університету. В 1917 р. Юрій працював в уряді Української Народної Республіки. В 1943 р. Юрій Будяк помер в радянському концтаборі. Англійського журналіста звали Вінстон Черчилль.
   Українські народні пісні спонукали багатьох композиторів до написання світових музичних шедеврів. Наприклад, в основі композиції Summertime — арії, яку написав Джордж Гершвін у 1935 р. для опери «Поргі та Бесс», однієї з найвідоміших пісень у світі — лежить українська колискова «Ой, ходить сон коло вікон». Цю композицію Гершвін почув у Нью-Йорку у виконанні Українського Національного Хору під керівництвом Олександра Кошица. Почув — і написав одне з найгеніальніших і найвідоміших джазових творінь. З моменту написання композиції її виконали безліч виконавців, але найвідомішим лишається Summertime у виконанні Луї Армстронга, Елли Фіцджеральд, а також Чарлі Паркера.
   Кобзарі визнавали авторство лише Григорія Сковороди і Тараса Шевченка. Решта усні поетичні тексти цитувалися без вказівки авторства.
   Сама древня згадка про українську мову була в 858 році. Після видання «Енеїди» Івана Котляревського, українська мова була прирівняна до літературної мови. Івана Котляревського і по праву вважають основоположником нової української мови.
   В сучасній українській мові, на відміну від російської, збереглися давньослов’янські назви місяців: сiчень (час вирубки лісу), лютий (люті морози), березень (тут існує кілька тлумачень: починає цвісти береза; брали березовий сік ; палили березу на вугілля), квітень (початок цвітіння берези), травень (зеленіє трава), червень (червоніють вишні), липень (початок цвітіння липи), серпень (від слова «серп» , що вказує на час жнив), вересень (цвітіння вересу), жовтень (жовтіють листя), листопад (опадає листя з дерев), грудень (від слова «груда» — мерзла колія на дорозі).
   Пам’ятники відомому українському поетові Тарасу Шевченку встановлені в 1200 місцях по всьому світові.
Найстарішим деревом в Україні вважається 1300-річний дуб в урочищі Юзефін Рівненської області.
Український “Південмаш” (Дніпропетровськ) виробляє найбільш екологічно чисті ракети-носії в світі.
У ході русифікації російськими чиновниками було спотворено безліч українських прізвищ. Так, український рід Чехів у ХІХ столітті став чомусь Чеховими. Дід А.П. Чехова ще був Чехом, і сам А.П. Чехов писав, що дід його – українець.
   Досить кумедно Дейнеки перетворились на Денікіних. Козаки Розуми стали Розумовськими, Чайки стають Чайковськими. Дід Петра Чайковського, великого композитора – Петро Чайка – закінчив Києво-Могилянську Академію і його як медика російський уряд відрядив штаб-лікарем у Вятку. Ймовірно, українська атмосфера в родині Чайковських збереглася набагато краще, ніж у Чехових, бо з 24-річного віку майбутній композитор майже щороку по кілька місяців жив в Україні, де написав понад 30 творів, серед яких – опери “Коваль Вакула” (“Черевички”), “Мазепа”, пісня-романс “Садок вишневий коло хати”, дует “На вгороді коло броду” на слова Т.Шевченка.
   В жорстокі часи наступу імперії на українську мову він домагався постановки “Тараса Бульби” М.Лисенка, використав у своїх творах багато українських народних пісень.

P.S. Прохання до модераторів перемістити дану тему у розділ "Вільне спілкування" як найбільш відповідну до цього розділу.
[свернуть]
 
 
Сказали Спасибо: D-Misha, eluniplyt, k_nn
« Последнее редактирование: Пятница 25 Января 2019, 23:28:18 от Руслан. »


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #1: Понедельник 06 Мая 2019, 14:06:59 »
Україні є ким пишатися:

 Дівчинка з Житомира визнана наймолодшим композитором УкраїниТалановита дев'ятирічна дівчинка з ЖитомираМаргарита Костеньова визнана наймолодшим композитором України. Про це заявила керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook...

Лана Вєтрова повідомила, що офіційне нагородження та оголошення переможця в номінації "Діти" відбудеться 6 травня 2019 року, але вже відомо, що творчість Маргарити Костеньової, учениці Житомирської музичної школи імені Святослава Ріхтера визнано національним надбанням.

"У її творчому доробку вже 19 власних композицій, які принесли їй звання лауреата і переможця Всеукраїнських та Міжнародних мистецьких конкурсів, а також у телепроекті "Крутіше всіх". Крім того, Маргаритка закохана в дивовижний інструмент – бандуру. І вже в такому юному віці маленька бандуристка популяризує українське мистецтво власними творами", - написала Вєтрова.

Практично всі свої твори Маргарита Костеньова написала за останній рік. В одному з інтерв'ю на місцевому телебаченні мама дівчинки розповіла, що Маргариту спочатку віддали на фортепіано, але через півтора року дівчинка сказала, що хоче на бандуру.Подумал(a) и добавил(a): Понедельник  06 Мая 2019, 14:45:30
Швидкий тур до міфічної гори через камеру Ioannis Beina

Представлений на фестивалі Grito Rock 2013 (03-03-2013), на Греко-німецькому форумі
для гірського походу (07-12-2013) і на заході з просування Олімпу на антипериферії Пієрії...

"
 
Сказали Спасибо: admin, eluniplyt
« Последнее редактирование: Понедельник 06 Мая 2019, 14:51:28 от D-Misha »


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #2: Суббота 11 Мая 2019, 23:04:13 »
На IT-конкурсі INFOMATRIX українські школярі вибороли 14 медалейНа IT-конкурсі INFOMATRIX українські школярі вибороли 14 медалей
Команда українських школярів виборола 14 медалей на міжнародному конкурсі INFOMATRIX в Бухаресті.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Спойлер
"Українська команда, до складу якої увійшли 15 школярів та учнів закладів профосвіти, виборола 3 золоті, 4 срібні та 7 бронзових медалей на Міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів “INFOMATRIX - 2019”", - йдеться у повідомленні.

У межах конкурсу учасники демонстрували результати практичних проектів у галузі інформатики та інформаційних технологій. Змагання проходили у кількох номінаціях. Серед них – програмування, апаратне управління, комп’ютерне мистецтво, короткометражний фільм та робототехніка.

За результатами змагань учасники української команди посіли такі призові місця:

Категорія “Апаратне управління”:

Сергій Лисін, учень 10 класу Політехнічного ліцею НТУУ “Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського” м. Києва, проект “Автономний робот-помічник із голосовим керуванням” (золота медаль);

Олег Бєлоус, учень 10 класу Херсонського фізико-технічного ліцею, проект “SmartPlantGrowing” (срібна медаль);

Матвій Чепур, учень 8 класу Середньої загальноосвітньої школи № 97, проект “Plotter” (бронзова медаль).

Категорія “Короткометражний фільм”:

Олександр Федоров, учень 11 класу Житомирської загальноосвітньої школи № 17, проект “Page of my life” (золота медаль);

Олексій Бобро, курсант Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, слухач Київської Малої академії наук, проект “Розмальований” (бронзова медаль);

Максим Дятлов, учень Маріупольського вищого металургійного професійного училища, проект “Нездійснена мрія” (бронзова медаль).

Категорія “Комп’ютерне мистецтво”:

Світлана Новицька, учениця 9 класу Житомирської загальноосвітньої школи № 17, проект “Визволення Енверії” (золота медаль); Софія Кириллова, учениця 9 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65, проект “Залежність від гаджетів” (срібна медаль);

Марина Золотарьова, учениця 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65, проект “Анатомія кохання” (бронзова медаль);

Маргарита Кривда, учениця 9 класу Одеської спеціалізованої школи № 40, проект “Зелена легенда кохання” (бронзова медаль).

Категорія “Програмування”:

Леонтій Мойсеєнко, курсант Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, слухач Київської Малої академії наук, проект «Virtual Platform “Renewable Energy Systems”» (срібна медаль);

Артем Пазич, учень 10 класу Житомирського міського ліцею при Житомирському державному технологічному університеті, проект “Дослідження згорткової нейронної мережі для розпізнавання рукописних цифр” (срібна медаль);

Данило Дунаєнко, учень 10 класу Одеської загальноосвітньої школи № 65, проект “Пошук колориметричних барицентрів” (бронзова медаль).

Категорія “Робототехніка – Drone race”:

Павло Грицюк, курсант Київського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою, слухач Київської Малої академії наук, проект “DRONE-1” (бронзова медаль).

Загалом у конкурсі взяли участь 785 учасників з 36 країн світу. Змагання проходили у м. Бухарест (Румунія).

[свернуть]
 
Сказали Спасибо: admin, scorpion
« Последнее редактирование: Суббота 11 Мая 2019, 23:22:19 от D-Misha »


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #3: Среда 15 Мая 2019, 16:35:13 »
"Зірка, яка сходить":

Українка з синдромом Дауна перемогла в престижному конкурсі краси13-річна Марія Гнатик з Вінниці перемогла в міжнародному дитячому конкурсі краси Interbriliant World Spring 2019 в Чехії.

Днями у Чехії відбувся міжнародний етап конкурсу Interbriliant World Spring 2019. 13-річна вінничанка з синдромом Дауна, яка представляла Україну, змогла вибороти 1 місце і отримати заповітну корону. Про перемогу сонячної дівчинки Марії Гнатик повідомила її мама Тетяна на своїй сторінці у Facebook.

Її донька виграла у міжнародному конкурсі краси Top Model Interbriliant World Spring 2019 у номінації "Зірка, що сходить". Конкурс проходив у Чехії, а 13-річна Марія виявилася першою дитиною, яка представляла Україну на конкурсі такого рівня.

"Марія стала абсолютною переможницею. 1 місце у конкурсі Top Model Interbriliant World Spring 2019 … У категорії 13-15 років для учасників з мінімальним досвідом участі в конкурсах", – написала мама Марії, Тетяна Гнатик.
 
Сказали Спасибо: admin, Rusllan


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #4: Пятница 17 Мая 2019, 13:02:37 »
"18-річна американка привела свою маму, щоб подивилася на мене. Не вірила, як можна в моєму віці мати таку фігуру", - 59-річна одеситка, яка перемогла на конкурсі краси


"- В школе я была очень худой. Это был мой единственный комплекс. Надевала колготки, чтоб ноги казались толще, - говорит 59-летняя Светлана Гасс из Одессы. Победила в конкурсе красоты для женщин в возрасте в Болгарии "Миссис бабушка Вселенная" и завоевала титул "Мисс Трансконтиненталь Классик" в США", - йдеться у популярному блозі.
Цитуємо далі:
"- Звонит как-то дочь: "Я подала заявку на конкурс красоты". Сначала подумала, что говорит о себе. Но оказалось, речь шла о конкурсе красоты среди бабушек. Дочь послала заявку вместо меня, - продолжает Светлана. - Я была шокирована. Сказала: "Мне 58 лет, как это я там буду?". Дочь ответила: "Ты будешь счастлива, я тебе гарантирую. Нужна фотосессия в купальнике. Я не видела женщин в возрасте, которые имеют такую фигуру, как у тебя". Уговорила. В Болгарии выиграла конкурс и стала самой красивой бабушкой мира. Там меня увидели американцы и пригласили уже в качестве модели на конкурс красоты в Атланту. У них в мае завоевала титул "Мисс Трансконтиненталь Классик". Получила главный приз - корону и ленту. Самое сложное для меня было - это выйти в купальнике.

Спойлер
В конкурсе принимали участие девушки от 18 до 45 лет. Светлана Гасс была самой старшей участницей. - 18-летняя американка привела свою маму, чтобы посмотрела на меня в купальнике, - рассказывает женщина. - Не верила, как можно в моем возрасте иметь такую фигуру. Презентацию о себе на английском я читала с листа, потому что язык начала изучать только недавно. Рассказала о себе, семье, работе, благотворительности, Украине и Одессе. Жюри были в восторге, поблагодарили. Также было представление национального блюда и костюма. Затем дефилировала в вечернем платье, которое заказывала в одесском свадебном салоне. Сорвала овации. Потратилась только на перелет и платье. 12-летний внук гордится мной. После конкурса встречал меня в аэропорту. Когда вышла, попросил разрешения надеть мою корону и прицепить ленту. Называет меня по имени - Света.

Светлана Гасс по образованию модельер-конструктор и финансист. 19 лет назад открыла салон красоты в Одессе. - У меня вся семья была спортивной и здоровой, - говорит она. - Моей маме 83 года, но она держит себя в форме. Когда приезжала поздравить с Днем матери, бегала с подружкой в парке. Бабушка всю жизнь придерживалась здорового питания и меня к этому приучила. Я не ем чипсов, колбас, кондитерских изделий. С детства занималась плаванием, гимнастикой. Сейчас люблю ходить в походы и купаться в море. Чтобы хорошо выглядеть, надо высыпаться. Рано ложусь спать. Просыпаюсь в шесть. Хожу три раза в неделю в спортзал и ежедневно делаю разминку дома. До 40 лет не пользовалась косметикой вообще. Стараюсь быть позитивным человеком, имею таких же друзей. Когда сам себе нравишься - любишь окружающий мир. Если женщина весит 200 килограммов, то она зла на себя, детей и работу.

Светлана была замужем. Мужа похоронила в 1990-х. - Осталась на руках с 11-летней дочерью. Было нелегко, но ни у кого ничего не просила, - вспоминает. По ночам шила на заказ, днем торговала одеждой на рынке. Когда путешествовала за границей, то попала в салон красоты. Меня поразило, как там заботятся о женщинах. Сама захотела дарить красоту, чтобы каждая могла себе это позволить. Открыла собственный салон "Шантеклер" в Одессе. Иногда провожу для пенсионеров бесплатные дни - покупаю торт и пьем чай. Люди приходят грустные, чувствуют себя старыми и некрасивыми, а уходят счастливыми.

- Я собираюсь прожить еще 30 лет активной жизни, а потом буду думать, что делать дальше, - добавляет Светлана Гасс. - Самое главное – чем-то гореть. Хочу быть примером для детей, а им надо здоровая, красивая мама и бабушка. Мечтаю развиваться, быть моделью. На критику не обращаю внимания. Ее можно услышать только от ленивых неудачников, которые завидуют, потому что сами ничего не смогли добиться в жизни. У меня есть семья, которая поддерживает и вдохновляет. Ради них я готова на все".
[свернуть]
 


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #5: Понедельник 30 Сентября 2019, 09:22:48 »
Знайдено документ, що підтверджує існування суверенної Української держави у 17-му століттіЯкщо є мапи України 17 століття, значить, мала бути і держава. Мапа 1648 року

20 жовтня 1672 року між Османською імперією та Річчю Посполитою у місті Бучач на Тернопільщині було укладено мирний договір, згідно з пунктом 4-м якого наша держава називалася "Українська держава" (Ukrainskie Panstwo). Про це свідчить віднайдений у польських архівах перекладений польською мовою з турецького оригіналу Бучацький договір.

“Історична сенсація! У 1672 році ми мали свою державу, яка так і називалася – “Українська держава”! У щойно віднайденому в польських архівах перекладі турецького оригіналу Бучацького договору на польську мову у пункті 4-му стверджується “Українську державу з давніми кордонами козакам віддати…”, – наголосив історик Тарас Чухліб.Оригінал Бучацького договору 1672 року. Фото: Тарас Чухліб / Бібліотека князів Чарторийських у Кракові

Чухліб нагадав, що “на боці турецької сторони взяли участь представники гетьмана Петра Дорошенка”. “Стосовно українських земель Брацлавщини та Правобережної Київщини, де існував козацький устрій, вперше на міжнародно-правовому рівні вживався термін “Українська держава” (“Ukrainskie Panstwo”). Козацька старшина під час польсько-турецької комісії вимагала включити до Бучацького договору пункт щодо встановлення західного кордону Української держави по річках Горинь (прит. Прип’яті, бас. Дніпра) і Лабунь”, – додав автор.

Зазначається, що оригінал Бучацького договору 1672 року (переклад з османської мови на польську) публікується вперше, а при передруку необхідно посилатися на Бібліотеку князів Чарторийських у Кракові та історика Тараса Чухліба.

 
Сказали Спасибо: admin


*

Оффлайн D-Misha

 • Постоялец
 • *
 • 361
 • Понравилось 517 раз
 • Пол: Мужской
  • Мой тюнер S-Intehral 1228HD
   Расположение Україна
Україна incognito
« Ответ #6: Вторник 08 Октября 2019, 21:06:20 »
8.10.1871 - на Полтавщині в родині богатирів спадкового козака Максима Піддубного народився син Іван, український спортсмен-борець, чемпіон чемпіонів.На світлині Іван Піддубний зі своїми братами.
 
Сказали Спасибо: scorpion, nikolajn
« Последнее редактирование: Вторник 08 Октября 2019, 21:07:07 от prince »


 

Кто онлайн

Просматривают тему:
0 Пользователей и 1 Гость